پریموبولان دی پوت (متنولون استات) Primobolan depot
تیر ۲۷, ۱۳۹۵
تستوسترون انانتات Testosterone Enanthate
تیر ۲۷, ۱۳۹۵

آی جی اف وان IGF-1

در سالهای اخیر دیده می شود که ورزشکاران حرفه ای پرورش اندام و ورزشکاران قدرتی هر چه بیشتر به مصرف IGF-1 روی آورده اند.فاکتور رشد که به اختصار IGF-1 نامیده می شود ، مشابه انسولین بوده و به یک پپتید peptid مربوط میشود که از ۷۰ اسید آمینه تشکیل شده است .این ماده که قبلا” سوماتومدین somatomedin-c/c نام داشت ، به همراه IGF-2 ((نام قبلی آن فاکتور مولتی پلی کاسیون محرک Multiplikation بود)). بوسیله کبد و تحت تاثیرGH ساخته شده و بخش بزرگی از تاثیر رشد را موجب  می شود . دقیقا” مثل GH ، پپتید نیز تحت تاثیر IGF-1 به یک ماده قوی سوزاننده چربی و یک آنابول فراوان در بدن تبدیل می گردد. با این وصف IGF-1 بر عکس GH تاثیر آنابولی نداشته ، بلکه مقدار قند خون را پایین می آورد و حساسیت انسولین را در بدن افزایش می دهد بعنوان مناطق بکار گیری کلینیک ، کاتابولیکی ، افزایش قند خون ، بیماری های کلیوی و عدم رشد قد ((کوتوله گی)) بر اثر تأثیر گذاری رسپتورهای GH مورد بحث قرار میگیرند. مطالعات کلینیکی نشان داده اند که IGF-1 موجب افزایش پروتئین در بدن می شود ، در حالی که این تأثیر پس از یک تا دو هفته کاهش می یابد. ولیکن می توان آن را با ارایه همزمان GH در یک مدت طولانی ، همچنان حفظ نمود.

ورزشکاران پرورش اندام به دلیل قیمت بالای IGF-1معمولا به مقدار کمی از آن مصرف می کنند.دوز مؤثر IGF-1 بین ۵۰ تا ۱۰۰ مییکروگرم در روز میباشد که حد اقل باید در بیست و پنج جلسه تمرینی استفاده شود که باید بعد از تمرین تزریق شود و برای نتیجه بهتر مستلزم است که آن را به همراه انسولین و GH و استروئید های آندروژنی استفاده کنید که در نتیجه به عوارض آن هم افزوده می شود ، به این نکته توجه داشته باشید که دوزهای پایین تر از مقدار ذکر شده مؤثر واقع نشده و نتیجه ای جز حدر دادن هزینه برای شما نخواهد داشت.

یکی از مهمترین خواص IGF-1 که از خواص منحصر به فرد این پپتید می باشد و باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن در بین قهرمانان و ورزشکاران گردیده است تحریک رشد و روند بافت سازی ( هایپر پلازی) در ناحیه محل تزریق می باشد که تا حدی میتواند باعث بر طرف شدن نقاط ضعف ژنتیکی فرد گردد به همین منظور توصیه میشود IGF-1 را پس از تمرین به صورت موضعی در عضله ضعیف تزریق نمایید تا با افزایش سایز و تعداد میوفیبریل های عضلانی در آن ناحیه باعث افزایش حجم و سایز در آن قسمت شود.

برای گرفتن بیشترین نتیجه به شما توصیه میکنم از محصولات ترکیبی که IGF-1 و IGF-2 را بصورت میکس شده با هم دارا می باشد استفاده نمائید تا به بالاترین اثر و نتیجه آن دست یاببد

از آنجا که IGF-1 یک داروی یخچالی می باشد و باید بین دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد حفظ شود لذا در تهیه آن بسیار دقت کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمائید.

با تشکر
سید محمود لاله گون (قهرمان آسیا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *