ال-کارنیتین L-Carnitine
تیر ۲۵, ۱۳۹۵
بی سی ای ای BCAA
تیر ۲۵, ۱۳۹۵

اچ ام بی (HMB)

(HMB) اچ ام بی چیست ؟ و چگونه اچ ام بی میتواند به رشد عضلات ما کمک کند؟

در طی ورزش و تمرینات سنگین عضلات تا حد زیادی آسیب دیده و باعث تجزیه و شکسته شدن پروتئین ها میشود. اچ ام بی که متابولیت لوسین (یک اسید آمینه با زنجیره شاخه دار) به جلوگیری از تجزیه پروتئین کمک میکند.

از دیگر مزایای اچ ام بی این است که ریکاوری را تسریع کرده و به شما کمک میکند تا پس از تمرینات سنگین عضلات شما سریع تر بهبود یابند و نیز قدرت عضلانی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد

یکی دیگر از خواص مهم اچ ام بی این است که باعث افزایش توده عضلانی و در عین حال کاهش درصد چربی عضلات می باشد. و همچنین مزایای بهداشت و سلامت دیگر مانند ارتقا بهبود زخم و کاهش سطح کلسترول نامطلوب را فراهم می کند

مصرف پروتئین و آمینو اسید به همراه اچ ام بی پس از تمرین باعث حفظ بیشتر سلول های عضلانی و در نتیجه ارتقا رشد بیشتر عضلات و توسعه و بهبود عضلانی میباشد . و این کمک میکند تا توده عضلانی ، قدرت عضلانی و استقامت عضلانی را ایجاد کند.

چه زمانی از اچ ام بی استفاده کنیم؟
هر چند که مصرف اچ ام بی بلافاصله پس از تمرین بیشتر از همه زمانه اهمیت دارد ولیکن مصرف آن در هر موقع از شبانه روز به طور موثر میتواند باعث سنتز پروتین و رشد عضلانی میشود .بهترین زمان ها برای مصرف اچ ام بی صبح پس از صبحانه و بلافاصله پس از تمرین می باشد.

دوز مصرف اچ ام بی چقدر است ؟
مقدار اچ ام بی مورد نیاز برای تحریک رشد عضلانی حد اقل ۳ گرم یا ۳۰۰۰ میلی گرم در هر روز می باشد . بدن انسان روزانه به طور طبیعی توسط اسید آمینه لوسین مقداری اچ ام بی تولید میکند اما تنها مقدار کمی از لوسین تبدیل به اچ ام بی می شودبنابراین بهتر است که حتما از مکمل آچ ام بی بطور مستقیم برای رشد بیتر عضلانی بهره بگیرید.

عوارض جانبی اچ ام بی ؟
هیچ گونه عوارض جانبی منفی تا حالا برای مصرف اچ ام بی گزارش نشده است.

با تشکر
سید محمود لاله گون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *