بررسی کلی مراحل تغذیه و تمرین در دوران آماده سازی مسابقات پرورش اندام

چگونه تیپ بدنی خود را بشناسیم؟
جولای 14, 2016
روی Zinc
جولای 15, 2016

بررسی کلی مراحل تغذیه و تمرین در دوران آماده سازی مسابقات پرورش اندام

دوران رژیم و آماده سازی برای مسابقات مهمترین بخش و پر اهمیت ترین قسمت برنامه ریزی سالیانه شما برای شرکت در یک مسابقه رسمی می باشد و در اصل در این دوران قسمت عمده سرنوشت شما رقم می خورد .
استراتژی و روشهای بسیار زیادی برای دوران رژیم مطرح می باشد که هر کدام مزیت ها و معایب خاص خود را دارا می باشد و در اینجا وظیفه مربی میباشد که با اتکا به تجربه و دانش خود بهترین شیوه را متناسب با نیازهای بدن ورزشکار در نظر بگیرد تا ورزشکار به بهترین نتیجه ممکن دست یابد بنابر این انتخاب مربی مجرب و مسلط به علم روز برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . پس در انتخاب مربی خود دقت نموده و فریب ظاهر و هیکل و یا چرب زبونی های مربی را نخورید.

یک رژیم خوب و اصولی برای آماده سازی مسابقات پرورش اندام شامل سه مرحله ویا سه فاز میشود که در فاز اول باید برنامه های تمرینی و غذایی ورزشکار به طریقی تنظیم شود که کیفیت و حجم عضلات بهبود یافته و درصد چربی کاهش پیدا کند در این فاز ممکن است شما زیاد کاهش وزن نداشته باشید و صرفا کیفیت عضلاتتان بهتر شود.

در فاز دوم باید نحوه تمرینات و رژیم غذایی به طریقی تنظیم شود که حجم عضلات ثابت حفظ شود و تا جایی که امکان دارد از چربی بدن کاسته شود در این فاز شما باید تقریبا به وزن ایده آل و مسابقه ای خود برسید و نهایت سه کیلو بالاتر باشید.

فاز سوم مربوط به ۱۰ روز آخر رژیم وهفته آخر می باشد که به اصطلاح به این فاز مرحله آب آبگیری میگویند و مهمترین بخش رژیم می باشد.جدا از اینکه شما دوران رژیم خود را چگونه سپری کرده و با چه اصولی جلو رفته و به چه شرایط بدنی دست پیدا کرده اید این بخش از رژیم سرنوشت رژیم و زحمات و سختی های دوران رژیم ورزشکار را رقم میزند.
در هفته آخر پیش از مسابقات رژیم غذایی ورزشکار و نحوه تمریناتش نسبت به هفته های پیشین کاملا متفاوت میباشد و کوچکترین اشتباهی می تواند زحمات یک سال شما را به حدر دهد.

با تشکر
سید محمود لاله گون (قهرمان آسیا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *