هورمون رشد (سوماتوتروپین) Human Growth Hormone
تیر ۲۷, ۱۳۹۵
آنادر anadur چیست؟
تیر ۲۷, ۱۳۹۵

ترن بولون Trenbolone

ترن بولون یک آندروژن قوی است که فاقد فعالیت استروژنی می باشد. عدم فعالیت استروژنی ترن بولون باعث شده مورد علاقه ورزشکارانی باشد که مایلند از چربی رها شوند و همزمان با آن تلاش میکند از جذب آب زیر پوستی پرهیز کنند. ترن بولون محتویات آندروژنی مورد نیاز را که جهت دست یابی به فیزیک سفت و کات عضلانی مورد نیاز است در اختیار ما قرار میدهد. اگر چه ترن عامل مهم سفتی عضلات است اما مسلما تنها مزیت این استروئید بشمار نمیرود زیرا در هر صورت یک آنابولیک ارزشمند میباشد.خواص تقویت عضلات که در این استروئید وجود دارد با خواص داروهای قوی مثل تستسترون و متاندینون برابری میکند و در واقع هر دو شبیه هم هستند و فقط مساله جذب آ ب در آن دیده نمیشود.ظاهرا عدم توانایی استروژنی ترن بولون به توانایی آن در زمینه تقویت حجم عضلات ضربه میزند .عده زیادی معتقدند که بهتر است از این استروئید فقط در دوره کات عضلانی استفاده شود.اگر چه با استفاده از ترنبولون میشود حجم عضلانی را بطور قابل توجه و چشمگیری افزایش داد اما باید بدانید که مصرف آن به تنهایی موثر نمی باشد.

زمانی که این استروئید بدون یک استروئید استروزنی دیگر مصرف شود نتیجه حاصله چیزی جز رشد بافت کم چرب ، سفتی و کات استثنایی عضلات و کاهش چربی نخواهد بود.اگر ورزشکاری بخواهد فقط به افزایش حجم عضلات دست یابد شاید پی ببرد اثر ترن بولون به عنوان عامل حجم دهنده استروژنی با استرئید های قوی برابری نمیکند اما با جرات میگوییم هر میلی گرم ترن بولون بهتر و موثر تر از ناندرلون است این مساله هم از دو خصوصیت موثر ترن بولون سرچشمه میگیرد.

اولا ترن بولون تحت فرایند احیای ۵ آلفا در انسان قرار نمیگیرد.در این صورت مساله جدایی خواص آنابولیکی / آندروژنی که در ناندرلون قرار دارد در ترن بولون مشاهده نمیشود.در نتیجه زمانی که وارد بافت عضلانی میشود به انداره زمانی که وارد سلولهای بافتهای مورد نظر آندروژنی میشود توانایی دارد و بنابراین تضعیف نمی شود.آنچه گفته شد سبب بروز خصوصیات آندروژنی در آن میشود.ثانیا وجود پیوندهای دوگانه در کربن ۹ و کربن ۱۱ سبب افزایش پیوند گیرنده های آندروژنی میشود.به این ترتیب به علت دیگری برخورد میکنیم که به موجب آن توانایی ترن بولون افزایش می یابد . در نتیجه زمانی که از این استروئید استفاده میکنید احتمال بروز عوارض جانبی مثل آکنه رشد موی بدن و صورت و ریزش موی سر وجود دارد.بنابراین با توجه به عوارض جانبی فوق تحت هیچ شرایطی عملکرد ترن بولون را با ناندرلون اشتباه نگیرید هر چند دارای شباهتهای ظاهری متعددی مباشند زیرا ترن از خواص آندروژنی بیشتری برخوردار است.

باتشکر
سید محمود لاله گون

2 Comments

  1. مهدی رشیدی گفت:

    با سلام . لطفا در مورد تنگی نفس هنگام مصرف این دارو نیز توضیح بدید که بعد از دوره از بین میره یا رو ریه بطور همیشگی اثرمیزاره

    • admin گفت:

      سلام دوست عزیز الکارنیتین عارضه تنگی نفس ایجاد نمیکنه احتمالا تنگی نفس به علل دیکری مربوط میشه از جمله ازدیاد وزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *