سی جی سی CJC 1295
تیر ۲۷, ۱۳۹۵
هگزارلین Hexarelin
تیر ۲۷, ۱۳۹۵

کلن بوترول Clenbuterol

این دارو استعمال پزشکی دارد و در بیشتر نقاط دنیا به منظور مداوای آسم و برونشیت استفاده میشود و از طرفی یک داروی نیروزای جدید و محبوب برای پردازش ورزشکاران در مسابقات ورزشی به حساب می آید. کلن بوترول یکAgonist beta-2 است با خصوصیاتی که با آدرنالین یک کمی شباهت دارد .این دارو بعنوان یک داروی محرک به حساب می آید و استفاده کننده تقریبا بطور عموم به عوارضی همچون لرزش دست ، بیخوابی ، فشار خون بالا ، طپش قلب و ندرتأ حالت تهوع دچار میشود.عوارض ذکر شده در کل سریع پایین می آید و کم می شود البته به محض اینکه کاربر به دارو عادت کند.ورزشکاران ناظر کشف آن هستند چون دارویی جذاب و دارای خاصیت و اثر ترموژنیک میباشد و قابلیت چربی سوزی بالایی را دارا میباشد و قدرت بدنی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش میدهد.همچنین دارای خواص خفیف آنابولیکی و آنتی کاتابولیسمی میباشد. دوز اثر این دارو نسبت به اثر خواسته شده در نوسان میباشد.
کلن بوترول به صورت قرصهای ۲۰ میکروگرمی وجود دارد ولی با این وجود به صورت محلولهای غلیظ قندی دارویی و به شکل آمپول هم موجود میباشد .

در شروع دوره دوز مصرفی را به تدریج و هر روز افزایش دهید تا سر انجام به دامنه دلخواه مصرف برسید .این اقدام سبب میشود عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو کاهش یابد.اگر از همان شروع دوره دوز مصرفی را افزایش دهید مسلما با عوارض جانبی بیشتری مواجه میشوید. آقایان دوز مصرفی روزانه خود را در سطح ۲ تا ۸ قرص حفظ میکنند و عده ای نیز ادعا میکنند که قادر به تحمل دوز بالاتر هم میباشند.این رقم در مورد خانم ها متفاوت بوده و به ۲ تا ۴ قرص میرسد.
مصرف این دارو برای ۳ تا ۶ هفته موثر میباشد و پس از آن خواص ترموژنیک دارو کاهش میابد . همانطور که گفته شد کلن بوترول روی افزایش قدرت عضلات اثر میگذارد اما این مساله از خواص محرک این دارو سرچشمه میگیرد(به همان افزایش قدرتی شباهت دارد که مصرف کنندگان افدرین با آن مواجه میشوند). با این وجود باز هم این مساله قابل بحث است.بسیاری از ورزشکاران معتقدند اگر کلن بوترول با سایر داروها ترکیب شود مسلما اثرات چربی سوزی آن افزایش میابد.زمانی که این دارو با داروی قوی سیتومل (cytomel) ترکیب میشود اثرات ترموژنیک و چربی سوزی آن بسیار چشمگیر میشود.این مساله تا آنجا ادامه میابد که ورزشکار هنگام آماده شدن جهت حضور در رقابتهای ورزشی با کاهش چربی اضافی مواجه می شود بدون اینکه کالری مصرفی خود را کاهش داده باشد.چنین ترکیبی میتواند طی دوره استروئید بکار برود و در نتیجه خواص آنابولیک بیشتر نمایان میشوند.

زمانی که تحت دوره مصرف دارو بسر میبرید در میابید این عوامل کات دهنده عضلات میتوانند از ذخیره چربی اضافی ممانعت کنند. حتی زمانی که آندروژن های قوی آروماتیزی را مصرف میکنید باز هم این مساله صحت پیدا میکند. زمانی که هورمون رشد مصرف میکنید ترکیب کلن بوترول با هورمون تیروئیدی بسیار عادی و متداول است بطوری که اثرات ترموژنیک و آنابولیک این روش درمانی تقویت میشود.

باتشکر
سیدمحمود لاله گون (قهرمان آسیا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *